Eng

МИР НАРОДЖЕНОМУ!

NewbornДля будь-якого підприємства перевірка Держгірпромнагляду — це своєрідний іспит і оцінка реального стану справ з охороною праці та промисловою безпекою. І дуже добре, коли керівник ставиться до інспекторів як до помічників у визначенні проблемних точок на довіреному йому підприємстві.
Пологовий будинок у Чернігові один. Сюди з усього міста (а тепер і з області) привозять породіль. Приходять схвильовані чоловіки, які незабаром стануть батьками і сподіваються тільки на краще. Тут народжується нове життя. Інспектори з охорони праці державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці теруправління Держгірпромнагляду в Чернігівській області прийшли сюди з більш прозаїчного приводу — їм треба було перевірити стан безпеки та умов праці у пологовому будинку.


На момент, коли автор цих рядків відвідав головний пологовий будинок у Чернігові, там уже повністю вирішили проблему із забезпеченням киснем реанімації дитячого відділення та інших приміщень. Та швидко справа робиться тільки на папері. У заступника головного лікаря ціла папка копій листів, які підготувало керівництво, щоб вирішити проблему з киснем для дітей. Річ у тім, що після вибуху кисневих балонів у лікарні Луганська, який стався кілька років тому, Міністерство охорони здоров’я дало припис усім лікувальним закладам перейти з балонів на концентратори — апарати, що виробляють кисень з повітря. Криоцилиндры в роддоме
Але те, що добре для дорослих, не підходить для недоношених дітей. Концентратор здатний забезпечити суміш повітря з вмістом кисню 85 %. А діткам потрібний практично 100 %-ний кисень. Упродовж року через дитячу реанімацію проходять близько 300 дітей, третина з яких дихають киснем. Причому деякі — більш як три місяці.
Ось чому, ретельно проаналізувавши ринок послуг з поставок кисню, пологовий будинок перейшов на кріоциліндри з киснем. Це виявилося не лише безпечно, але й економічно вигідно: рідкий кисень дешевше, ніж стиснений. Якщо раніше на закупівлю кисню лікарня витрачала близько 60 тис. грн. на місяць, то сьогодні — у шість разів менше!
Зараз у дитячій реанімації лежать двоє діток, вага яких становить усього 640 грамів! Але якщо за наявності сучасного устаткування їх забезпечити чистим киснем, вони житимуть. У пологовому будинку виходжують навіть дітей, які з’явилися на світ на 22-му тижні вагітності! Тож створення сучасної кисневої станції з розгалуженою системою киснепроводів для подачі кисню в різні приміщення — це спільна перемога пологового будинку і теруправління Держгірпромнагляду.

За матеріалами журналу:
Журнал Охрана Труда

 

Метки:

 
.